Autoimúnne ochorenia a vzťahy - príčiny
V kontexte s predchádzajúcimi článkami iste nikoho neprekvapí, že autoimúnne ochorenia - teda poruchy imunitného systému sú vyvolané deštrukčným myslením a následným preťažením fyzického i emočného tela. Samozrejme nemožno opomenúť aj vplyv ďalších negatívnych prekurzorov, akými sú geneticky modifikované potraviny, nanočastice a neurotoxíny šírené vzduchom, vodou, očkovaním atď. Ale to je téma na iný článok. Zamerajme sa na to, do akej miery sú naše vzťahy, k sebe a k okoliu, určujúce na to, ako sa správa naša imunita. Čo predstavuje imunita? Obranyschopnosť = schopnosť brániť sa. Kedy sa aktivuje naša obrana? Keď sme v kontakte s niečím, čo nás aktívne ohrozuje, alebo dokonca na nás útočí. Problém nastáva, ak vnímame hrozby a útoky aj tam, kde v skutočnosti nie sú. Potom tento koncept (program) prevezme aj imunitný systém a hľadá hrozbu, útok aj tam, kde reálne nie je. Útočí proti vlastným bunkám, hľadá patogény aj v neškodných prvkoch vo vonkajšom prostredí. Iste ste si položili otázku, prečo niekomu vadí prach, peľ, srsť a pod. a iným nie. Pozrime sa na vzťahy k ľuďom. Zväčša ľudia, ktorí MILUJÚ SEBA, nahliadajú aj na iných s láskou, pochopením, prijatím a DȎVEROU a teda sa necítia byť ohrození, cítia sa v bezpečí, dokonca okolím podporovaní a prijímaní...majú imunitu v poriadku. Nereagujú prehnane citlivo na ľudí, neobávajú sa, že by im mohli ublížiť, zraniť ich napr. emočne, tak nereagujú prehnane citlivo ani ich imunita. Naproti tomu ľudia, ktorí sa príliš chránia, snažia sa mať všetko pod kontrolou, snažia sa kontrolovať aj okolie, pretože sa boja, že ak by nemali všetko pod kontrolou, tak sa môže stať niečo, čo by ich ohrozilo alebo zranilo, či spôsobilo nejakú ujmu (emočnú , materiálnu). Konajú neustále preventívne aktivity, aby sa nenaplnil možný nepriaznivý vývoj udalostí. Čo v nich spustilo takýto mechanizmus? Najčastejšie boli v detstve, v partnerstve....emočne zraňovaní, necítili podporu, bezpečie, bezpodmienečné prijatie, ich dôvera v ľudí slabla a nevedeli sa s tým vysporiadať inak ako zvýšením úrovne ochrany, kontroly.
A k čomu to vedie vo vzťahoch? Ženy nedôverujú mužom, že ich nezrania, ak ukážu svoje slabé stránky, že ich nezradia, ak sa im úplne odovzdajú, neveria rozhodnutiam muža a tak rozhodujú za nich alebo nimi manipulujú. Muži zase pokiaľ nemôžu realizovať svoju mužskú silu v pevnosti a rozhodnosti, v hľadaní riešení a držaní bezpečného priestoru pre ženu, tak svoju frustráciu ventilujú agresiou voči sebe (sebadeštrukčné aktivity - workoholizmus, alkoholizmus, adrenalínové športy...) či voči okoliu.
,Naše telo reaguje na to ako sa cítime, ako myslíme. A zvýšená imunita odráža našu zvýšenú potrebu chrániť sa vo vzťahoch, v živote." Posilnenie dôvery v seba, v život zmenou osobných programov a nastavení je liekom nielen na poruchy imunity. Spôsobov je mnoho (viď. Terapie/služby )
Vnútorné príčiny chorôb , resp. deštrukčné nastavenia, ktoré za nimi stoja, možno harmonizovať i pomocou MATRICE vedomia (viac Matrice vedomia). Napr. na obrázku je osobná matrica pre ženu - posilnenie dôvery a pocitu bezpečia v partnerstve
Hľadáš vnútornú príčinu svojich zdravotných a iných ťažkostí? Potrebuješ nasmerovať? Bude mi cťou a nesmiernym potešením
S láskou a podporou
Dajana