Kvantová psychológia

Fyzici preukázali, že základné usporiadanie sveta sa odohráva na kvantovej úrovni, ktorá presahuje atómy a molekuly. Atómy sú tvorené vírmi energie, ktoré neustále vibrujú.

Vesmír je médium zložené z energetických polí, dátových vlákien, ktoré sú navzájom prepojené a tvoria jeden homogénny celok, inak povedané všetko vo vesmíre je tvorené energiou vibrujúcou v rôznych frekvenciách.

Na subatomárnej úrovni reaguje energia na našu cielenú pozornosť, mení frekvenciu vibrácií a stáva sa tak hmotou. Sme súčasťou jedného univerzálneho energetického poľa a to reaguje na naše myšlienky a emócie. Takže sú to myšlienky a emócie, resp. ich frekvencie, ktoré formujú náš osud.

Lenže, čo ak nekontrolujeme naše myšlienky a emócie my, i keď sme o tom zväčša presvedčení, ale ony nás. S každou emóciou je spojený myšlienkový postoj, ktorý má tiež charakter programu. Je formovaný jednou, či viacerými reťazovými udalosťami v našej minulosti. Takže môžeme povedať, že negatívne emócie, ktoré sme v týchto udalostiach, situáciách prežili a tieto sme buď pre intenzívnu bolesť potlačili, neprijali alebo nedostatočne spracovali, zostali uväznené v podvedomí a naďalej pracujú s našou mysľou a telom. "Vďaka" tomu žijeme uväznení v SMYČKE ("neurálna sekvencia v mozgu") a máme pocit, že neustále prežívame to isté len v rôznych odtieňoch. Všetky naše myšlienky, pocity, emócie, naše reakcie na vonkajšie i vnútorné podnety....sa ukladajú v podvedomí, kumulujú sa a vytvárajú pevné synaptické spojenia - vzorce chovania. Nevyliečené bolestivé spomienky spúšťajú negatívne emócie aj v situáciách, kedy to nechceme - správame sa programovo, i keď samozrejme naše racio, ukotvené v programe, nato dôvod nájde (veď ma oklamal/a, využil/a, urazil/a, nerešpektoval/a....tak musím takto reagovať). Prečo zvyčajne ľutujeme naše reakcie? Pretože, keď odznie programom spustená emócia, tak situáciu vidíme inak. Tu sa kvantová psychológia prelína s neurokybernetikou (viď. kategória neurokybernetika)


Mozog za sekundu zachytí 400 mld bitov informácií, avšak spracuje len 2000 bitov. A ktorých 2000 bitov zo 400 miliárd si vyberie, o tom rozhodnú programy nášho podvedomia, bunkovej pamäte...

Život človeka je produkt jeho vnímania, cítenia, myslenia, ale aj génov a vzorcov v nich.

Kvantová psychológia nás efektívne učí ako sa vyrovnať s náročnými i na pohľad bežnými životnými situáciami, udalosťami, vzťahmi...., ako ich spracovať, aby vyvolali pozitívne zmeny v našom živote. V koherencii s neurokybernetikou je ešte efektívnejšia a umožňuje nám doslova programovať našu realitu podľa toho, čo chceme s elimináciou toho, čo nechceme.

Ak budeme myslieť a cítiť rovnako, bude si vytvárať rovnaké podmienky pre rovnakú realitu. Zmene reality vždy predchádza zmena našich reakcií na skúsenosť, "akciu".

Zmeniť kvalitu života znamená zmeniť energiu. Každá zmena vyžaduje koherenciu na elektro-magnetickej úrovni, t.j. myšlienky a pocity musia byť v súlade. Aby sme ich vedeli zosúladiť, musíme si ich vedieť priznať. Sami sebe! S tým má však takmer každý problém.

Takto až 90% ľudí žije v stave prežívania, hoc v luxuse a blahobyte, len reagujú na vonkajšie prostredie a to riadi ich vnútorný stav

Pozorovateľ mení realitu už len tým, že ju pozoruje. Preto situácia, udalosť, vzťah....to nič samo o sebe nenesie dobrú alebo zlú kvalitu, i keď sa to tak vždy na prvý pohľad javí. Sme to my, kto túto kvalitu určuje, resp. naše vnútorné nastavenia, programy, architektúra synaptických spojení, kódy bunkovej pamäte. Človek je doslova súborom dát (energia, myšlienky, emócie, pocity, bunky, tkanivá....všetko sú to informácie). Ich zdrojom je genetika, epigentika, ...... Od nich sa odvíja nielen jeho fyzická podoba, ale i tá nefyzická. A tá určuje kvalitu jeho života. Ako sa človek vníma, aké hranice svojich možností si v živote nastavuje, čo vidí, cíti....


Podľa Einsteinovej teórie relativity je realita závislá na bode, z ktorého ju pozorujeme. Takže zmenou "bodu" pozorovania zmeníme realitu. Čo je týmto "bodom"? Kde je? Jednoznačne V NÁS! Takže každá zmena vnútri vyvolá zmeny "vonku".

Svet, ktorý sme vytvorili, je produktom našich myšlienok. Nemôže ho teda zmeniť, pokiaľ najskôr nezmeníme náš spôsob myslenia. (A. Einstein)

Kto by nechcel byť vedomým tvorcom svojho života?

Podľa toho, do akej miery ste so svojim životom spokojní, do tej miery ho tvoríte vedome. A naopak pocit nespokojnosti v živote je znamením, že váš život vytvárajú nežiaduce programy.

Všetko, čo vnímame ako problém, disharmóniu, utrpenie, chorobu, nedostatok nejakej kvality atď. má svoju príčinu, ktorá je ukrytá v jeho podvedomých nastaveniach, záznamoch DNA.

K zmene, či posunu v akomkoľvek aspekte života je potrebné ju poznať, pochopiť, spracovať, vyliečiť...

Žiadny problém nemožno vyriešiť z úrovne na ktorej vznikol. Aby sme ho vyriešili a nielen potlačili alebo zabalili do ďalšieho, i keď na prvý pohľad banálneho problému, musíme nahliadnuť na príčinu a účel. To je možné len z inej úrovne vedomia, ktorú Vám pomôžem otvoriť. Kvalita a úroveň otázky totiž určuje kvalitu a úroveň odpovede a v nej je zakódované riešenie.

Pri riešení životných situácií som sa utvrdila v tom, že:

Každý "problém" v našom živote je závislý od úrovne jeho pozorovania, od postoja a aktuálneho energetického stavu pozorovateľa. Z úrovne, na ktorej problém vznikol nevidíme jeho pravú (nevedomú) príčinu, účel a následne i "riešenie", i pre množstvo filtrov produkovaných našimi programami a minulosťou. Preto ich zažívame znovu a znovu, kým na ne nenahliadneme z inej úrovne a nezmeníme nastavenia seba a svojho života.

kvalita medziľudských vzťahov je priamo úmerná kvalite nášho života a naopak. Prežívať život bez zbytočných konfliktov nie je utópia a nie je ani "výsadou" submisívnych alebo altruistických ľudí.

Emócie a pocity slúžia ako naša navigácia, avšak my máme byť kormidelníkom, inak budeme prežívať kolobeh rovnakých myšlienok, ktoré produkujú rovnaké emócie.

Od kvality a spôsobu uvažovania je závislá kvalita riešenia danej situácie.

Kvalita a spôsob uvažovania je závislý od toho, do akej miery sme oslobodení od programov a kódov minulosti -> Čím viac programov, tým menší rozsah vnímania.

K zmene reality nám môžu pomôcť aj:

- prepis minulosti (v limbickom systéme) viac >>> Prepis minulosti

- odblokovanie zablokovaných emócií z minulosti (rodové programy) (viac >>>Emócie a bloky)

- matrice vedomia /matrice novej reality (viac >>> Matrice vedomia) 

K zmene úrovne vnímania našej reality, k posunu v osobnej transformácii vedomia, aktirvácii kvantovej DNA môžu byť nesmiernymi pomocníkmi vysokovibračné krištáľové náhrdelníky (viac>>>Vysokovibračné náhrdelníky)